Raseduse katkemine ja valud 27.02.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Rasedus (6+5) katkes 11.veebruaril. Arst tuvastas peetuse ning sain tabletid, et abordiprotsess saaks alata. Kõik tundus laabuvat enam vähem õigesti ja normaalselt. Tuli palju verd ning klompe esimesed kolm päeva. Nädal hiljem (17-19.02) hakkasid ehmatavalt valusad krambid alakõhus/emakas, lohutasin, et see on osa protsessist. Eile, 26.02 oli verejooks juba minimaalne, kuid täna 27.02, hakkas jälle alakõhus/emakas suured valud ja krambid ning veri tundub paksem olevat. Kas see on normaalne ja tavapärane või peaksin kontrolli kuskile minema? Esmaspäevaks, 01.03’ks oli kokkulepitud kontrollaeg günekoloogi juurde, kuid kahjuks ei saa minna kuna elukaaslasel tuvastati nüüd koroona ja pean olema isolatsioonis.
Kas krambid ja valud on tavalised ka mitu nädalat hiljem pärast raseduse katkemist?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Teie kirja lugedes saan aru, et suure tõenäosusega katkes rasedus osaliselt 11.02, abrasiooni ehk puhastust ei olnud tehtud; nädal hiljem tekkinud valud võisidki olla sellest, et osa masse oli veel emakas. Selle nimetus on retentsioon, mis vajab arstlikku lahendust.
Erakorraline abi günekoloogias on vajalik vähemalt kolmel juhul:
1) günekoloogiline verejooks, 1 side või 1 tampoon tunnis;
2) kehatemperatuur üle 38,5 kraadi peale günekoloogilisi manipulatsioone või seisundeid (peetunud rasedus, katkenud rasedus jms)
3) apteegi käsimüügi ravimitele mitte alluv alakõhuvalu

Kas kõik on korras, saab selgitada vaid peale günekoloogilist läbivaatist ja ultraheliuuringut. Kui veel 1.03 kaebused püsivad, siis helistage kohe hommikul, millistel tingimustel saate pöörduda. Erakorralist abi, ka kirurgilst abi, osutatakse ka covid positiivsetele kindlates kohtades kõiki abinõusid tarvitades, n kaitsekostüümid. Kui kaebused 1.03-ks mööduvad, siis kõike võib kaasajal jälgida.
Isegi kui soovitatakse mitte kohale minna, siis broneeritud kellaajal saate arstile helistada, lubatud on kaugnõustamine, siis saab ordineerida ka ravimeid ja väljastada digisaatekirju.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Katkemine

Minul küsimus toimus raseduse katkemine
Kuna emaka limaskest oli liiga õhuke
Kas see oli ühekordne juhus või see jääbki niii kui uuesti proovida mingi aeg????
2 last olen sünnitanud

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, raseduse katkemise põhjuseid väga palju, reeglina kui limaskest on õhuke, siis ei tekigi rasedust, seega usun et see pole teie puhul antud raseduse katkemisega seotud kui teil mnestruaaltsükkle regulaarne. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: