rasedusest 08.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Võibolla tundub mu küsimus natuke rumal aga siiski loodan vastust saada. Nimelt räägitakse "ohtlikest" päevadest, mis on 14.päev ja veel +/- 3päeva. Kuid kui suur on võimalus jääda rasedaks kui vahekorras olla 9päeva enne oodatavaid päevi? Tsükkel on 28 päevane.

Ja veel üks väike mure, nimelt on juba üle nädala aja välissuguelundid hellad ja kipitavad(alguses ei saanud eriti aru aga nüüd on rohkem tundlikum). Tunda annab ainult WC käies ja vahekorra ajal. Mingit voolust ei esine ja halba lõhna ka ei tunne. Millest selline asi tingitud võiks olla?

Ette tänades 24.a. naine

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

On tehtud uuringuid ja on leitud, et ohtlikke päevade arvestus on siiski mitte kindel meetod. Nimelt naisel võib ovulatsiooni aeg nihkuda ja seda kindlalt ennustada ei saa. Arvestus kehtib ehk rohkem neil naistel,kellel tsükkel on väga regulaarne ja ka ainult 60%. Kaebuste osas peate pöörduma arsti poole.