Gepretix 200mg 27.11.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Käisin täna arsti juures, rasedust 5+2. Komplikatsioonide tõttu määras arst progesteroon 200mg. Arst määras tupe kaudu suposiidi, aga apteegist väljastati Gepretix 200mg. Sellel infolehel on kirjas, et tarvitada ainult suukaudselt. Samas saan aru, et paljud panevad ka need samad kapslid tuppe. Kas imendub nii, kuigi pakendil kirjas ainult suukaudselt? Suur tänu vastamast!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Ravimi tootja on välja andnud ravimi kasutamise info. Ravimit peaks kasutama nii, nagu infolehel kirjas, sest see on kinnitatud ravimi uuringutega. Muudel juhtudel ei ole tõenduspõhist toimet.
Konsulteerisin ravimfirmaga ja nõuanne oli võtta siiski tablett ööseks võimalike kõrvaltoimete avaldumise tõttu.

G.Litter M.D.
Naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7