Kas võiksin olla rase? 18.11.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Vahetasin kuu aega tagasi beebipille, tänaseks on mul aga menstruatsioon 2nädalat hilinenud, kas võib olla võimalik et nende uute pillidega võisin rasestuda?
Pille võtan igapäevaselt, enne uute võtmist oli menstruatsioon.
Kas selline asi on üldse võimalik et pillide kõrvalt võib rasedaks jääda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui te olete pille võtnud kindla skeemi järgi ja pole pikemaid vahesid teinud, siis rasestumise võimalus on kaduvväike.Kui alustasite uute pillidega, siis peab nendega jätkama nagu oleksite võtnud oma varasemaid pille.Saan aru,et te nii tegitegi . Osad pillid jätavadki menstruatsiooni ära või siis on väga vähese verega. Seega jätkake pillidega ja paari nädala möödudes tehke rasedustest enda rahustuseks. DRKadastik