ohatis jm. 02.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 6.nädalat rase (esmakordne rasedus), seega pisut pabinas kõige üle. Hetkel teevad mind murelikuks suured külmavillid ehk ohatised suu ümber ja sees. Viimati olid need mul paar aastat tagasi. Kas ma peaksin teavitama koheselt oma günekoloogi v. perearsti või saaksin koduste meetmetega nende kulgu kiirendada.

On ka teine kestvam mure, mis ilmselt lootele ei mõju, küll aga teeb minu elu kohati põrgulikuks. Nimelt pakitsevad ja valutavad mu rinnanibud hooti niisuguse tugevusega, et hea meelega karjuks. Kuid kahjuks toimub see tavaliselt keset päeva koolis või tööl, nii et pean lihtsalt vaikselt kannatama. Tundub, et eriti tugev valu tuleb siis, kui peale pikemaajalist paigalolekut jälle liikuma hakata. Ehk on mingeid leevendavaid meetodeid - toiduvalik või kompressid vms?

Ette tänades Kadri, 27.a.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kadri.

Pöörduge oma naistearsti või perearsti poole, et saaksite õiget ravi. Esmase haigestumise tagajärel tekivad meie organiskmis kaitsekehakesed (antikehad). Seetõttu ei ole teisene haigestumine lootele nii ohtlik kui esmakordne haiguse põdemine. Apteegist saate osta käsimüügis olevaid herpesevastaseid salve, kreeme.

Rindade valulikkus on tingitud raseduseaegsetest muutustest, nii, et olulist abi toiduvalikust ei saa. Soovitan kanda sobiva suurusega pehmet rinnahoidjat.

Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Ohatis

Tere!
Mul on selline küsimus, kuidas mõjutab lapse arengut see, kui viljastumise hetkel ja raseduse ajal on huulel ohatis ( tegemist on ju viirusega, mis muidu persisteerib närviganglionites, kuid ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Alice!
Kõik haigused ja haigustekitajad mõjutavad nii ema kui loodet. Kahjuks ei ole võimalik kõike tõestada.
Kõik emad on alati muretsenud oma raseduste pärast.
Hea lausumine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: