Ovulutsiooni aja määramine. 29.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lgp. Galina Litter

Kuidas saaks kõige täpsemini määrata ovulutsiooni toimumise aega? Olen kasutanud biocard määramisribasid. Ilmus teine nõrk joon ja jäigi selliseks, ei saanud siiski aru, milline päev oli kõige õigem. Ultraheliga on mul vaadatud, et ovulutsioonid toimuvad (mitte just nende toimumise ajal, vaid lihtsalt ühel tsükli päeval). Minu meelest on ka vastuolu selles, et öeldakse, et LH voog ilmub 24-36 tundi enne ovulutsiooni, kuid sovivam aeg rasestumiseks on2-3 päeva pärast. Siis on ovulutsioon juba läbi? Minu tsükkel on 26-29 päeva, kuid mul on väga täpselt aega vaja seetõttu, et lasen teha kunstlikku viljastamist IUI-d külmutatud spermaga. Kas oleks võimalik ov. aja kindlaks määramiseks pöörduda arsti poole, et näiteks ultraheliga vaadata?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Teie küsimustele peaks täpselt vastama arst, kes teostab kunstliku viljastamise protseduuri. Palun võtke edasiste arusaamatuste vältimiseks ühendust oma arstiga. Ultraheliuuringul on võimalik mõõta küpseva folliikli suurust.

Teoreetiliselt toimub ovulatsioon ~14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni. Seda saab hinnata vaid retrospektiivselt. Regulaarse menstr.tsükli korral võib arvutada: Teil 12-15 menstr.tsükli päeval.

Naistearst Galina Litter

6052 739, -715

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Kuidas kindlaks teha?

Lugesin, et iga teine rasedus katkeb ja tihti ei pruugi sellest isegi aru saada. Kas aga on võimalik tagantjärgi katkenud rasedust kindlaks teha?

Minu kodus tehtud rasedustest oli nn "vahepealne", ...

Vastas dr Aire Sekavin

Kui Te tegite rasedustesti ja see oli positiivne ning Teil esines ka mensese peetus ,on võimalik, et Teil oli rasedus, mis iseeneslikult katkes. Tagantjärgi ei ole võimalik öelda, kas rasedus oli või mitte. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: