Raseduse suurus 28.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen natuke segaduses oma raseduse suuruse avestamisega. Oma arsti sõnul olen tänaseks, st. 28.märtsiks, 13,5 nädalat rase. Ise arvestades lisaksin ühe nädala juurde.

Kuidas oleks õige arvestada, kui viimased päevad algasid 17.detsembril, viimane vahekord selles tsüklis oli 1.jaanuaril?

Mure on seotud lootevee analüüsiga, mida mul tuleb suure tõenäosusega tegema minna vahemikus 15-17 nädal. Double testi tulemused selguvad alles 18.aprillil (16,5 nädalal arsti arvestusel). Ega ma hiljaks ei jää?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! raseduse suurust arvestatakse viimase menstruatsiooni järgi, kui tsükkel on regulaarne. Kindlasti tuleb abiks ka ultraheli uuring kui on kahtlusi. On leitud, et kõige täpsem sünnituse tähtaeg(kõige enam naisi sünnitavad just selle järgi arvestades) tuleks viimsae tsükli järgi, mitte rasestumise järgi. Kui teie tsüklit arvestada, siis teie raseduse suuruseks oleks 28 märtsil 14 + 4 päeva. Lootevete uuring vajadusel tehakse reeglina 16-18-ndal nädalal.(aprilli I pool)