Platsenta emakakaela lähedal 18.09.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 16 nädalat rase ja sain teada, et platsenta asub vasakul küljel emakakaela lähedal. Täpset mõõtu ei tea. Arst ütles et seni muretsema ei pea kuni ei veritse. Aga mina ikka mures ja tahaks teada kui suur on oht, et võib veritsema hakata?
Sünnitanud ei ole, 2 varajast katkemist on olnud, selle rasedusega sain duphastoni toetuseks alguses igaksjuhuks juurde. Veritsust pole olnud.

Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Sageli võibki platsenta olla madalamal kui võiks olla, see tähendab et emakakaela lähedal. Suure tõenäosusega raseduse kasvades see tõuseb ka üles ja mingeid probleeme ei ole. Harva jääb platsenta kaela lähedale, siis on tõesti oht veritsusteks. Ette seda ei oska prognoosida. Seega elage tavalist elu ja käige vastuvõtul ennast näitamas. UH uuringu peaks tegema 20ndal ras. nädalal, siis juba võiks mingi tendents paremuse poole olla. DRKadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Verejooks

Tere,

Olen 19 nädalat rase. Alates 13. nädalast mul pidevalt jookseb veri, erineva aga kasvava intensiivsusega. Praegu 1 side päevas.
Käisin 3 korda EMOs. Diagnoosid on järgmised

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

TYete kui teil verejooks sii peate ikkagi pöörduma Emosse ,kust vajadusel saadetakse statsinaari. Selline olukord ei ole normaalne. Platsenta madal kinnitus põhjustab seda ja seoses sellega võib põhjustada ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: