Järjestikused peetumised 21.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on nüüd kolm korda järjest rasedus peetunud kuuendal nädalal. Rasestumiste vahed olid 3 kuud ja 6 kuud nagu arst ette kirjutas. Tehtud on ka kõikvõimalikud analüüsid (geneetilised, spermogramm, suguhaigused, põletikud), kuid midagi ei leitud. Ega selle peale vist midagi tarka enam öelda pole, aga küsin ikkagi: kas mul on veel mõtet oma mehega rasestumist proovida (rasestun väga kergelt--esimesel korral)? Kui ei, siis kuidas käib doonorspermaga viljastamine ja kui palju see maksab? Kuidas ajalugu näitab--kas mul on veel lootust last saada? Mul pole veel ühtegi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kas teil on tehtud emakaõõne sisene uuring ? Harvadel juhtudel võib põhjus olla emakaõõne sisesel muutusel. Te ütlete küll ,et tehtud on kõik uuringud,kuid siiski tahaks täpselt teada,millised. Võib-olla siiski midagi veel oleks teha. Nende andmete järgi ei saa lõplikult midagi öelda. Doonorspermaga rasestumine on näidustatud sel juhul,kui mehe sperma on patoloogiline. teie puhul saan aru, et kõik on korras ja rasetute hästi. Probleem on raseduse edasiarengus. Peaks täpsustama teie hormoonid. selles suhtes ei ole mul infot. Soovitaks pöörduda suurematesse keskustes Tallinnas või Tartus. Tervitades dr. Ü. Kadastik