streptokokk 20.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 5.nädalat rase ja mure on selline: aprilli keskel oli planeeritud mandlioperatsioon streptokoki pesa tõttu. Olin otsustanud selle siiski ära öelda, et veel proovida end ravida looduslike ravimitega (sh. mõned homoöpaatilised ravimid). Otsus sündis peale mitmeid konsultatsioone erinevate arstidega. Kas seoses rasedusega peaks lõikusele kindlasti minema, või võiks siiski proovida ravida end teisel teel? Ja kuidas mõjutab streptokoki olemasolu neelus ja mandlitel loote arengut? Olen suhteliselt normaalse tervisega - kurk aeg-ajalt on valus, kuid mulle tundub, et seetõttu pääsen tugevamatest löökidest.

Loodan, et mu küsimus ei ole liiga segaselt esitatud.

Ette tänades Kaire (26.a.)

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kaire.

Raseduse ajal üldjuhul ei soovitata mandlioperatsioone teha. Kui Teil esineb raseduse ajal mädane angiin, tuleb ka raseduse ajal kasutada antibiootikume. Rääkige oma perearsti või LOR arstiga , et ootatae beebit ja valige praeguseks ajaks sobivaim ravi (näiteks vajadusel lokaalne). Ainult pisikukandlus kurgus ei peaks küll mõjutama Teie loote arengut.

Ilusat rasedusaega soovides Aire Sekavin