Peetumine, tableti abort ning nüüd kirurgiline emaka puhastus 16.11.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Alustan algusest augusti kuus sain teada et rasetus on peetunud loode oli kasvanud aga seest tühi. Arst otsustas tabletti abordi teha , see sai tehtud 4 sept peale seda tundus kõik olevat hästi läinud . Aga kuna siiani pole veritsus järgi jäänud otsustasin minna arstile . sealt saadeti mind ultrahelisse . Ning eile 15.nov sain teada et asi polegi veel korras kuna emaka sees on veel midagi . ning arst ütles et tuleb nüüd teha kirurgiline emaka puhastus .ehk oskate öelda kas see võib midagi kaasa tuua või kui tõenäoline see on et ei pruugi lapsi saada .lihtsalt hirm on suur et võib midagi nüüd sellest juhtuda. ning kuna hetkel käin Paides arstil siis kas mul on ka võimalik valida kus see mulle tehakse või pean oma kodukoha haiglas tegema puhastuse . >Kui kaua võtab taastumine aega sellest ning millal oleks ka mõistlik uuesti proovida kui on see võimalik. Kuna see kõik on korralikult endast välja löönud siis kas kuhugile nõustamisse või midagi sellist oleks mõistlik minna . kui jah siis äkki oskate soovitada kuhu
Tänan vastamast.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere , Uh pildi järgi on teil vajalik teostada emakaõõne abrasioon. Kui te peate kenasti režiimi ja ei teki põletikku, siis ei tohiks edaspidi probleemi tekkida. Oluline on muidugi et teil ka hiljuti võetud analüüsid oleksid korras. Nõustama peaks teid ikkagi günekoloogi ,kes teile puhastuse teeb või siis saatja arst ,kes teab teie probleemi. DR Kadastik