Vahelejäänud pill 02.11.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on järgnev:

Olen võtnud pille nimega Sybilla plus alates 2016. aasta augustist. Seega peaaegu 1 aasta ja 3 kuud.
Viimane menstruatsioon andis vähese määrimisega märku 18.oktoobri hilisõhtul kella 23 paiku. Menstruatsioon lõppes 22.oktoobri hilisõhtul-23.oktoobri hommikul. Alustan uue pakiga alati teisipäeviti ja nii alustasin ka sel korral uue pakiga 24.oktoobril ehk teisipäeval. Olin kolmapäeva hommikul vahekorras ja päeval võtsin teise pilli. Võtan tablette kell 15 päeval. Neljapäeval ehk 26.oktoobril unustasin pilli võtta. See tuli mulle meelde reede hommikul ja võtsin siis koheselt vahelejäänud tableti (enne kella 10 hommikul). Nii jäin neljapäevase tabletiga 19 h hiljaks. Pakil on kirjas, et kuni 12h ei juhtu midagi. Olen jätkanud ka ülejäänud tablettide söömist.
Olen teadlik, et 28-päevase tsükli puhul (mis pille võttes ju on), toimub ovulatsioon 14.päeval. Samuti on vist ohtlik ka 5 päeva enne ovulatsiooni. Minu arvutuste kohaselt olin vahekorras tsükli 7.päeva hommikul ja pill jäi vahele 8.päeval.
Kuna tegemist on lihtsalt minu enda arvutustega erinevatest kohtadest loetud info põhjal, siis paluksin professionaalset arsti arvamust.

Olen mures ja palun nõu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Sibilla Plus on uued ja hästi toimivad antibeebipillid aknevastase hea toimega. Kuna olete neid tarvitanud üle aasta, siis rasestumise võimalus ühe pilli unustamisel on olematu. Ovulatsioone pillide tarvitamise ajal ei toimu ja nende taastumine isegi sooviga rasestuda võib võtta aega kuid. Ka emaka limaskest muutub üliõhukeseks pillide tarvitamise ajal ja limaskesta taastumine raseduse eelduseks võtaks samuti aega kuid.
Jätkake antibeebipillide tarvitamist tavapärase skeemi 21+7 järgi, kalendrisse kirjutage 7-pillivaba päeva ja nimetage seda igale arstile, kuhu pöördute. Kirjutage üles antibeebipillide tarvitamise alguse kuu ja aasta, iga 5 aasta järel tuleb näidustused ja vastunäidustused üle vaadata.

Kindlasti koguge raha vaktsineerimiseks HPV vastu, neid tehakase 3x kuue kuu jooksul, siis kohtute asjatundjatega ja saate olulist infot ning kaitsete end HPV viiruste vastu, mis levivad ka sugulisel teel.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

1 pill ununes

Tere,

Tsükkel hakkas 10/09, kui sai ka uut tabletilehte alustatud.
Tsükli 3ndal nädalal, 28/09 ununes pill. 29/09 peale lõunat võtsin kohe kui meenus (kuid möödas oli rohkem kui 12 tundi) ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, millal alustasite antibeebipillide tarvitamist, kas see on esmane tsükkel või olete juba aastatid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: