HCG ja progresterooni tase 04.07.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul selline küsimus. Nimelt lugesin kusagilt, et progesterooni tase peaks 6+ nädalal jääma üle 48. Mul 5+5 oli progre tase 49 ning täna, 6+3 on 43,3.

Samas HCG tase on siiani tõusnud.
15.juuni 44,3
20.juuni 305
22.juuni 1115
30.juuni 17998
04.juuli 27449

Kas need näidud on korras? Eriti just tekib mure progesterooni taseme pärast.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, progesterooni tasemenorm on kõikuv, seega kui HCG on tõusnud nagu teil, siis on kõik hästi. Enam ei ole mõtet kumbagi väärtust määrata, Nüüd hindab olukorda UH uuring. DRKadastik