Ligikaudne viljastumise aeg? 02.05.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli viimane menstruatsioon 12.märtsil. Enne seda, 07.mätsil olin vahekorras, 01.aprillil oli uus vahekord. Tänaseks (2.mai) on päevadest möödas juba 7 nädalat ja kaks päeva. Täna sai ka ultraheli tehtud, see näitas CRL 2,41 mm. Kas on kuidagi võimalik kindlaks teha, kumba vahekorra tagajärg see rasedus on?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

On selge, et ei vahekordade kuupäevade ega ka ultraheliuuringuga ei ole võimalik saada 100% kinnitust isaduse tõestamiseks.
Lühiinfo meie kodulehel, mis on salvestatud vastavast artiklist mõni aasta tagasi:
http://naistearst.ee.klient.veebimajutus.ee/?pid=15&sid=1509
Rasedusaegne isaduse tuvastamine. Raseduse ajal saab isadust tuvastada looteveeuuringuga või koorioni biopsiaga. Koorioni biopsiat tehakse(tehti siis) ainult Tartu Ülikooli kliinikumi naistekliinikus ning see protseduur tähendab ultraheli all süstlanõelaga läbi kõhu eesseina koorioni proovi võtmist."

Muidugi tekib rasedus peale viimast menstruatsiooni, kuid üliharva oleme näinud ka rasedusi, kui vähese verega menstruatsioonid on edasi kestnud.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid