keisrilõige 06.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline küsimus,et kui meditsiiniliselt pole mingisugust põhjust keisrilõiget teha aga naine seda ise soovib, kas siis on selline asi võimalik.

Olen kuulnud,et kui selle eest ise maksta siis on see võimalik. Tean, et arstid seda ei soovita ja püüavad ilmselt mind ümber veenda aga kui ma jään endale kindlaks, kas nad siis teevad seda?

Aino

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Aino.

Riiklikes haiglates tasub operatsioonide eest haigekassa( nii erakorraliste kui plaaniliste, soovitute).

Igal operatsioonil on reeglina näidustused, kindlasti arvestatakse ka naise soovi. Rääkige oma naistearstiga oma muredest ja hirmudest, mis konkreetselt Teid sünnituse juures hirmutab. Praegu on enamustes haiglates võimalik kasutada sünnituse valutustamiseks epiduraalanalgeesiat (sünnitus on praktiliselt valutu), loote jälgimiseks kasutatakse kaasaegseid monitore jne. Kui Te soovite kindlasti sünnitada keisrilõike teel, peaksite kaaluma oma naistearstiga ka operatsiooniga seonduvaid riske. Igal operatsioonil on võimalikud tüsistused- kirjanduse andmetel on emade suremus võrreldes vaginaalse sünnitusega kuni 10 korda suurem, risk on suurem emaka põletikule ja verejooksule.

Teile ilusat sünnitust soovides Aire Sekavin