rasedustest 06.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on järgmine. Soovin rasestuda. Minu ja mehe tervisega peaks kõik

korras olema. Kasutasin kaovulatsioonitesti. Ovulatsioon oli. Tundus, et kõik

klappis. Nüüd, 11, 12 päeva peale vahekorda, tegin rasedustesti. Kasutasin

"after 10 tm". Esimesel korral tuli väga õrnalt nähtavale ka teine joon. Vaatasin

u. 30 min. hiljem ja see joon oli selleks hetkeks selgelt näha. Mõtlesin kindluse

mõttes testi korrata. Sama lugu. Nüüd ei jää mul vist muud üle - tuleb päevad

ära oodata ja küllap siis saan vastuse.

Kas see õrn joon võib midagi tähendada?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Suure tõenäosusega olete õnnelikult rasestunud. Väga väikese raseduse korral on ka rasedushormooni eritumine vähene, seega ka testi triip hele. Korrake rasedustesti nädala pärast hommikusest uriinist uuesti.

Tervitades Aire Sekavin