loote areng 28.11.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu lugu on järgmine. Mul on tuvastatud polütsüstilised munasarjad ja väike emaka vahesein 1,1cm. Menstruatsioon on mul olnud alati 3-5 kuu tagant. Väga-väga ebaregulaarselt. Poolteist aastat ei õnnestunud rasestuda ja pöördusin arsti poole. Arst otsustas mulle vaheseina lõikus esmalt ära teha ja et hüsteroskoopia aega määrata, määras ta mulle duphastoni, et menstruatsioon esile kutsuda (et vahetult enne operatsiooni ei algaks päevad). Duphastoni võtsin 10 päeva hommikul ja õhtul ühe tableti ja jäin menstruatsiooni ootama. 13 päeva pärast tablettide võtmist oli arsti vastuvõtt ja selgus, et ma ootan last. Kabinetis ei saanud väga täpselt määrata lapse suurust, määras mulle uue aja, aga ütles, et tundub, et 4-5 nädal. Kolm päeva hiljem tekkis mull vähene punane veritsus ja läksin EMOsse . seal öeldi, et kõik on korras, aga pean puhkama. Loote vanuseks määrati 5+6 ndl. Pruunikas määrimine kestis nädala. Nüüd on 16 päeva Emos käigust möödas ja käisin plaanilises ultrahelis. Öeldi, et raseduse suuruseks on 6+6ndl ja südametööd ei näe veel ja kutsuti tagasi nädala pärast.

Kuna mu oma arst on puhkusel ja mul ei ole kelleltki midagi küsida, et natukenegi hingerahu saada, siis otsustasin kirjutada.
Kas on mingigi lootus, et kõik on korras? Kui kaks nädalat on eelmisest mõõtmisest möödas ja loode on ainult nädala jagu kasvanud, siis kas on kindel, et rasedus on peetunud? Milleks mind nädala pärast tagasi kutsuti?

Olen täiesti nõutu ja väga mures.
Loodan selgust saada.

Parimat soovides,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Rasedusaja määramisel on tähtsaim daatum viimase menstruatsiooni 1. päev. Kas saan õigesti aru, et teil oli tegemist ka seekord menstruaaltsükli häirega? Duphaston tabletid meeldivad nii arstidele kui ka patsientidele, millega ravitakse nii menstruaaltsükli häireid kui ka nn toetatakse rasedust.
Embrüo suuruse määramine ja rasedusaja võrdlemine ongi keeruline, kui eelnevalt on m tsükli häired.
Tundub, et rasedus on väga väike. Tegelikult peaksite ju rõõmustama, vaid aeg näitab, kuidas embrüo kasvab ja areneb, aga noortel on probleeme vähem, kui keskealistel alates 36a.
Alati võite pöörduda hea kolleegi dr Marek Šoisi tasulisele vastuvõtule: http://www.ultraheli.ee/
Kui aegadega on raskusi, siis öelge, et mina soovitasin. Liigseks muretsemiseks ei ole põhjust, täiskantud rasedus kestab 38-42 nädalat.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid