I trimestril raseduse aegne veritsus 20.06.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 31 aastane, sügisel jäin esimest korda rasedaks ning toimus raseduspeetus (loode 5n. nov. kuus). Nüüd olen uuesti rase hetkel peaks olema 10n 4p (ämmaemanda juures tuvastati rasedus 23. mai, raseduse suurus oli siis 6n4p, näha oli südametööd, järgmine korraline visiit on 30 juuni kuklavolt). Eelmisel ööl olin oma noormehega vahekorras ning mul hakkas veritsema (helepunane veri, verd tuli alguses rohkem kuid otseselt ei tilkunud ning ei jooksnud), valusid alakõhus ei ole, ei olnud ka vahekorra ajal. Nüüdseks on möödas 10 tundi, valusid alakõhus siiani ei ole kuid punast verd määrib ikka, paberiga pühkides. Olen väga mures kuna sügisel oli raseduse peetus ning 2014 on tehtud emakakaela konisatsioon. Kas peaksin külastama naistearsti?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Teie mure on mõistetav, kuid olete ise õigesti arutlenud: konisatsiooni operatsiooni järge emaka kael on õrnem ja võib veritseda nii vahekorra järgselt, postkoitaalne veritsus, kui ka analüüside võtmise järgselt. Aitab ainult aeg, tuleks paar päeva vahekorrast hoiduda; n Soomes õpetatakse rasedaid, kuidas rasedana olla vahekorras, kasutades vähem traumeerivaid asendeid, n küljelt jms.
Kahjuks peame ütlema, et midagi muud ei saagi ära teha, agressiivseid taktikaid nagu nõukaajal, enam ei soosita, aktsepteeritav on äraootav taktika.
Varsti saab 12n täis, tekib platsenta ja nn "kaitsvad hormoonid", säilitage rahu.
Kui olete väga mures, siis saate saate saata kirja meie asutusele evita@naistearst.ee, mina olen puhkusel, aga dr Silma on vastuvõtul kõik K ja R, vahel ka T 5.07 ja 19.07.
Tarvitage vitamiine rasedatele, Pregnaane vms.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid