Varajane Rasedus-Munasarjatsüstid 03.05.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 30 aastane naine. Olen hetkel 4 nadalat 6 paeva rase. Eile leidis arst paremas munasarjas 3 tsüsti. Kas sellised tsüsti esinevad rasedatel sagedasti? Kas nad kaovad ise ara voi peab need opereerima? Kui tosised need tsüstid on? Kas DUPHASTON 10 mg ja Choriemon 5000 IM süstid kirjutatakse tavaliselt rasedatele ja kas nad on ohtud loote ja minu tervisele?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Rasedus on hetkel väga väike, seetõttu kaugeleulatuvate järelduste tegemine ei oleks õige.
Vedelikud munasarjades esinevad tõesti sageli ja enamus kaob iseenesest või ei oma kliinilist tähendust. Sagedamini on vedelikke neil, kel on anamneesis polütsüstilised munasarjad vms. Operatsioonile tuleks mõelda munasarja kasvajate korral, mis on üle 5 cm või põhjustavad kaebusi: valu jm.
Kahjuks ei selgu nende ravimite näidustus, teist nimetatud ravimit ei leidu raviminfo andmebaasis.
Kaasajal võib kõike jälgida, agressiivne ravimine ei ole alati põhjendatud.
Kui saadate minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukoodi, siis saan vaadata ordineeritud ravimite diagnoosi koode.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid