Iiveldus 28.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervitus

Selline küsimus: Olen 5..6-dat nädalat rase ja peale söömist (mitte ainult) tunnen iiveldust ja vahel oksendan selle tulemusel.

Raviarst kirjutas välja iiveldust vähendavad tabletid. Samas aga olen kuulnud, et tunduvalt parema tulemuse saab nõelraviga ning, et need tabletid on lootele kahjulikud ... mida teha?

Lugupidamisega

J.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud J. !

Iiveldus ja oksendamine on tavaliselt raseduse algul. Üldjuhul möödub selline ebamugavus 12.nädalaks. Tähtis on joomine, eriti mineraalvesi, näit. "Värska".

Ei ole usku nõelravisse, sest probleem on seotud organismi harjumisega rasedusega. Tabletikarbis on patsiendi infoleht, lugege seda. Kahtluste korral konsuteerige ravimi kirjutanud arstiga.

Soovitused:

-jooge piisavalt

-iivelduse puhul hommikuti jätke hommikusöök hilisemaks

-hea on voodis juua Teile meeldivat karastusjooki (ehk ongi rasedate eest hoolitsemisest tulnud mõiste "hommikusöök voodisse")

-sööge jahedat toitu väikeste portsudena

-iiveldusperioodis sööge vaid Teile meeldivaid toite

Olukord on ohlik siis, kui Te oksendate üle 3-5 korra ööpäevas ja kui Teie kaal langeb. Vahel on vajalik ravi haiglas tilkinfusioonidega.

Soovin Teile õnnelikku beebiootust koos murede ületamisega ja hulgaliselt kaasnevate rõõmudega.

Naistearst G.Litter