rasedus ja haigus 05.02.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 16+ nädalat rase (32a)
küsimus selles et olen pea nädal aega haige nohu ja köha...milliseid ravimeid võib tarvitada olen praegu võtnud mõned päevad
ABISAN KÖHASIIRUP 200ML
islandi samblik,kuusekasvud,piparmünt,
mesi jt.
Kogus
Lisainfo
Koostis: siirup 31%, mesi 26%, kuusekasvude ekstrakt 21%, islandi sambliku ekstrakt 11%, piparmündi ekstrakt 8.8%, aniisi ekstrakt 2%, mentool, kaaliumsorbaat, Na-bensoaat. Etanoli sisaldus 5%.
Täiskasvanutele 1 spl 1-3 korda päevas, lastele 1 tl. 1-3 korda päevas.
Köha korral rögalahtistava ja kurguärristust leevendava toimega

Kas seda ravimit võub ültse kasutada?????
olen väga mures

Lugupidamisega
A

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud A!

Rasedatele on lubatud kõik ravimid, mis lastele. Apteegi käsimüügist leevendavaid ravimeid ostes tuleks mainida, et need on vajalikud 16n rasedale, siis saab apteeker nõu anda ja valida rasedatele lubatud tooted.
Kui kaebused on püsinud üle nädala, siis tuleb aeg broneerida oma perearstile, kes välistab bronhiidi, kopsupõletiku, põskkoopa põletiku ka neeruvaagna põletiku jms. Diagnoosiks on oluline kliinilise vere analüüs, uriini analüüs jm. Rasedatele on lubatud penitsilliinirea preparaadid, poolsünteetilised penitsilliinid, erütromütsiinirea preparaadid jm. Ka rasedatel esinevad paljud haigused, mille ravimine on olulisem kui ravimata jätmine.
Rohke vedeliku tarbimine, raviteed, rasedate vitamiinid jm ratsionaalne toitumine oleks abiks. Jalutamine värskes õhus, ruumide õhutamine on oluline viiruste perioodil.

Galina Litter naistearst.ee