Rasedus ja reisimine 08.01.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26. aastane naine. Sünnitanud ei ole. Minu esimene rasedus peetus 2015. a novembris ja tehti tablettidega puhastus. Rasedust oli päevade järgi 10 nädalat, kuid UH järgi 6+. Paar päeva tagasi sain teada, et olen uuesti rase. Mitte mingisuguseid sümptomeid ei ole võrreldes eelmise rasedusega. Eelmine kord jäid mul kohe pärast ovulatsiooni rinnad valusaks ning olid valusad kuni lõpuni. Oli ka meeletu väsimus ja mingi aeg ka suur söögiisu. Seekord ei ole mitte ühtegi tunnust, va positiivne rasedustest. Kas see on ok kui 2 rasedust nii üksteisest erinevad? Selleks ajaks peaks rasedust olema 6+ nädalat.
Vahepeal jõudsime ka reisiplaane teha, et lõõgastuda ja saada rutiinist eemale. Plaan on sõita nädala pärast Taisse. Reis on juba ära ostetud ja vajalikud broneeringud kohapeal ära tehtud. Ma ei tea, mida teha. Kas oleks väga suur risk minna?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Tegemist oli patoloogilise rasedusega, peetunud rasedus ja tablettabort.
Tegelikult peetuvad ja katkevad varajases järgus paljud rasedused, neid on uuritud ja leitud, et enamikel juhtudel oli tegemist kromosoom- ja geenmutatsioonidega.
Kahjuks enamikel juhtudel jäävad põhjused ebaselgeks, seetõttu oleks arukas riske maandada ja asjatuid (eluohtlikee)riske mitte võtta. Kaugetes maades levivad paljud troopilised infektsioonid, mis on rasedatele ohtlikud ja neid ravida on keeruline.
Kuna rasedus on suurim tromboosiriski suurendav olukord, siis lennureisid üle 4 tunni ei ole soovitavad, eriti kui kaasneb ülekaal üle 4 kg, eriti kui on vanus üle 40:
info ens.ee kodulehel:
http://rasedajalgimine.weebly.com/reisimine-raseduse-ajal.html
Vt ka otsing: venoosne tromboos, arteriaalne tromboos.
Soovitav puhkus oleks Eestis, n Pärnus; Lätis, Soomes jne.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid