vahekordade tihedus 27.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Oleme mehega üritanud saad last juba üle poole aasta. Mulle määrati ka Sreopheni. Kas nende tablettide võtmise ajal on ebasoovitav vahekorras olla? Kuidas mõjutab seksuaalvahekordade tihedus rasestumise võimalust? Lugesin siin rubriigis ühele küsimusele antud vastusest, et liiga tihedad vahekorrad välistavad viljastumise võimaluse. Tean, et spermatosoide toodab mehe organism pidevalt. Aga sellest vastusest selgus, nagu ei oleks mees võimeline pärast suguühet naist viljastama 2-3 päeva? Olen väga üllatunud, kas see võib olla tõsi? Kas juhul kui oleme vahekorras tihedamini kui kord päevas ei suuda spermatosoidid küpseda?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Kuigi mehe organism toodab spermatosoide pidevalt, vajavad spermatosoidid küpsemiseks 2-3 päeva aega.''Noored'' spermatosoidid ei ole viljastamisvõimelised. Juhul kui olete vahekorras sagedamini kui korra päevas soovitan ovulatsioonieelselt mitte olla vahekoras sagedamini kui 2-3 päeva järel. Seropheni kasutatakse ovulatsiooni häirete korral ovulatsiooni stimulatsiooniks. Vahekorras võib olla (rasestumise soovi korral lausa peaks)

2-3 päeva tagant. Peale ovulatsiooni (ovulatsiooni võiksite määrata ovulatsioonitestiga või mõõtes basaaltemperatuuri) võite olla vahekorras nii sageli kui soovite.

Edu Teile soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Probleemid rasestumisega

Tere Dr. Galina Litter!
Olen 30-aastane naisterahvas. Oleme mehega proovinud rasestuda 1,5 aastat. Esimesel kuul, kui proovisime, oli tulemuseks emakaväline rasedus, mille katkestamiseks sain methotrexati. ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Vastan Teie küsimustele esitamise järjekorras:
1. Teil on õigus, nii sagedaste vahekordadega soovitud rasedus ei saabu. Optimaalne on vahekorrad 2x nädalas, sest spermatosoidid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: