keisrilõike järgne veritsus. 03.12.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Plaaniline keisrilõige toimus 26. oktoober. Veritsus oli stabiilne kuni selle nädala alguseni. eelnevalt oli alakõhus valu, pakitsustunne pigem, ja tugevam verejooks algas ka vahetult peale seda. Üks varahommik ärkasin ülesse ja vetsu minnes juba oli aluspesu määrdunud. Ja siis tunnike hiljem oli jälle kõik läbi ajanud, tampoon ja paksem pesukaitse, aluspesu kaasa arvatud. Uuel korral mõne tunni pärast oli lisaks kõigele ka lina väga määrdunud. Valus oli ka armi juurest, keerata voodis ja püsti tõusta valulik, kuigi oli juba sellelaadne valu kadunud, verejooksu suurenemisega tekkis ka valu tagasi. Helistasin oma ämmaemandale, tema ütles, et võib olla menses...kuigi mul pole menses kunagi olnud valuga ja nii rohke verega, et öösel peab kolm korda üleval käima, et tagada kuivem olemine. Rinnaga ma last toita ei saanud, olid kanged valuvaigistid ilma milleta ei oleks ma saanud alguses ka lapse eest hoolitseda. Eile õhtul jäi verejooks järgi ja hommikul taas uputas, tualetti minnes tundsin et voolab ja potile saades voolas minu meelest palju väga palju. Vererõhk on mul tavalisest madalam, aga muret valmistab selle verejooksuga tekkinud ka kerge peapööritus ja püsti tõustes silmist pimedaks minemine. Nõrkus ka on peal. Ma elan ise Saksamaal, aga naistearst on Eestis...Mõtlen, kas on mõtet minna siin arstile või mitte, niisama ma arsti poole ei pöördu ise, kui on see lihtne menses. Ma kahjuks ei tea kas on suur verejooks normaalne või mitte. Ps. 2 ööd ka higistanud kuigi palav pole, ärganud täiesti läbimärjana, higi külmemalaadsem või mulle tundub, sest tekki ära võttes on alati jahe hakanud kui olen läbi higistanud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Kirjutate, et 26.10 oli operatsioon. Operatsioon on organismile suur trauma, paranemine võtab aega vähemalt 2 kuud, tervistumine vahel kuni 6 kuud.
Koheselt peaks oma pereõel tegema kliinilise vereanalüüsi; kui ilmneb kehvveresus, siis tuleb seda ravida ja pöörduda ämmaemandale günekoloogiliseks kontrolliks.
Kuna te rinnaga ei toida, kahjuks, siis füsioloogililine emaka taastumine võtab aega.
Günekoloogiline verejooks on 1 side või 1 tampoon tunnis, siis tuleb pöörduda erakorralisse meditsiiniabisse.
Vajalikud kiired uuringud.

Galina Litter nasitearst.ee
Pirita Naistearstid