Tsüst neerudel 01.11.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on 38 nädalat rasedust ja käisin ultrahelis. Seal avastati et minu veel sündimata lapsel on neerudel väiksed tsüsti mullid ja lootevett on vähe. Mure selline et kas peaksin muretsema lapse pärast ja kas võib tekitada mingit ohtu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane.

Loodetavasti teab olukorrast ja UHD leiust teie naistearst. Kui loote neerud töötavad ja funktsioneerivad, siis loote kasv ja küpsemine emaüsas tuleks kasuks loote arengule ja toimetulekule. Lootevee vähesus viitab eelkõige täiskantud rasedusele. Kindlasti tuleks ümber vaadata ja arvutada lähteandmed, et vältida loote ülekandlust, mis võib osutada ohtlikuks. Anamneesist selgub, et põete ka aneemiat, kehvveresust.
Arvestades keskiga (alates 36) jm riske, kaalutakse suurte riskide korral lootele ka operatiivset sünnitust, plaanilist keiserlõiget.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses