Rasedusest hoidumine 21.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 30-aastne. Mul on 3 last. Kaks esimest rasedust läkid väga hästi, kolmas kahjuks oli munajuha-rasedus, "tänu" millele avastati mul munasarjatsüst. Vaatamata esialgsele kahtlusele, et tsüst võib olla pahaloomuline, ta seda õnneks polnud. Kuigi oli kahjustatud kudesid. Umbes 16 kuud peale operatsiooni jäin jälle rasedaks, seekord õnnestunult! Nüüd on mul 11-kuune pisi-tütar.

Kohe peale viimase lapse sündi otsustasime mehega, et rohkem lapsi me ei taha. 3 on meie jaoks täiesti optimaalne.

Olen palju rääkinud oma arstiga, kes soovitas mulle Mirena´t. Kuigi lisas, et rasestumisvastased tabletid pidid palju tõhusamad olema. Ma polegi suutnud valikut teha, sest ise olen mõelnud hoopis munajuhade sulgemise peale, kuna ükski teine variant ju ei anna 100% garantiid. Ja ma ei tahaks mingit "kogemata" rasestumist. Kuidas toimida?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Hormoonspiraal on väga hea. Enamikule patsientidele see sobib. Reeglina menstruatsioonid muutuvad vähese verega või hoopis kaovad. Paljud on sellega väga rahul, osad aga just ei soovi seda. Hormoonspiraal maksab üle 2000 EEk., pannakse see 5- ks aastaks. Sterilisatsioon on tagasipöördumatu ja peaks teile sobima kui enam lapsi ei soovi kindlalt. Tehakse seda laparoskoopiliselt, toime on kindel. Pillid on küll tõhusad, ,kuid neid peab pidevalt iga päev sisse võtma, vähestele need ka ei sobi. Lõpliku otsuse peate siiski ise tegema.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Escapelle ja rasedusest hoidumine

Tere!
Mul on selline mure, et nimelt võtsin rasedusest hoidumiseks tableti Escapelle juhiste järgi (72 tunni jooksul peale võimalikku rasestumist) esimesel korral kusagil nädal peale olnud menstruatsiooni ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud K.! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Kirjutate,
et :"Tahan kiiremas korras pille võtma hakata ning saaksin need arstilt ka esimesel võimalusel, ..." Tehke siis seda. Kui rasedustest ...

Loe edasi

Rasedusest hoidumine

Mis aegadel alates menstruatsiooni viimasest päevast on rasestumisoht ja millal on see väiksem? Kas see on siis täiesti välistatud? Milliseid vahendeid saab retseptita (mitte kondoom)?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
1. Füsioloogilist meetodit saab kasutada vaid siis, kui on väga täpne m.tsükkel.
Rasestumine peale ovulatsiooni toimumist on praktiliselt võimatu. S.t. päevad enne oodatavat ...

Loe edasi

rasestumisvastased tabletid

Tere.
Kas on leidnud tõestust, et rasestumisvastased tbl on kahjulikud (ma isegi ei tea, mida selle all mõeldaks), kuid kuulen nii palju negatiivset informatsiooni nende kohta.
Olen 30 a ca ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Saate lugeda rasestumisvastastest vahenditest avalehel olevast rubriigist 'Tasub teada -- Rasedusest hoidumine' ja ka Eesti Pereplaneerimis Liidu koduleheküljelt www.amor.ee , kui sisestate ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: