anovulatsioon 20.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Igal tervel naisterahval võib esineda anovulatoorseid perioode.

Siit ka küsimus: kui pikaajaline võib olla anovulatoorne periood?

Üks kuu v. nt. 4 kuud? Ja millest see on tingitud?

lugupidamisega,

K.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere K.

Tervel naisel võib olla aastas 1-2 anovulatoorset tsüklit. Anovulatsioonil on palju põhjusi (stress, toitumishäired, hormonaalsed muutused , teised haigused jne). Kui Teil on pikemad anovulatoorsed perioodid , vajaksite edasisi uuringuid.

Tervitades Aire Sekavin