antibeebipillid 06.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20 aastane ja umbes aasta tagasi võtsin kaks kuud rasestumisvastaseid tablette, millel arsti sõnul oli kõige madalama tasemega hormoonisisaldus. Sellele vaatamata ilmnesid teisel kuul tugevad meeleolukõikumised ja näole tuli väga tugev allergia-sarnane lööve. Ka vereeritus oli väga suur. Seega jätsin kuuri pooleli ning seniajani olen kasutanud kondoomi. Küsimus järgmine, kas on võimalik, et mulle tabletid lihtsalt ei sobi? Kuna on püsisuhe, tundub kondoom juba mõnevõrra tüütu ja ebamugav, sooviks seda vahetada mõne kindlama vahendi vastu. Milliseid meetodeid rasedusest hoidumisest veel soovitaksite 20-aastasele?Suur tänu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui teil tekkisid teatud kaebused ühtedele pillidele, siis võiks arvata, et need tõesti teile ei sobinud. Olemas on väga palju erineva hormooniga ja erinevas doosis pille, mida võiksin kindlasti soovitada. Mönedele tõesti sobivad ühed, teistele muud pillid. Tavaliselt organism harjub nendega 2-3 kuu jooksul, kui siis ka ei sobi, siis võiksin soovitada peale kondoomi tuppe panekuks Pharmatexi (käsimüügil ). Kuulikesi või kreem pannakse vahetult enne vahekorda. Täpsem juhis on pakendiga kaasas. Samas pillid on reeglina kõige kindlamad, kui neid võtta õigesti ja ma soovitaks neid uuesti proovida. Kui olete sünnitanud, siis võiks soovitada spiraali.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

antidepressandid ja antibeebipillid?

Tere?

Kas antidepressante tohib antibeebipillidega samaaegselt tarvitada?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Raske on kommenteerida, teadmata kliinikut ja täpsustatud diagnoose, kuid
ei oleks loogiliselt õige, sest osadel antibeebipillidel on depressiivsust tugevdav kõrvaltoime.
Arst peaks kaaluma ...

Loe edasi

antibeebipillid

Mis vahe on Postinoril 2 ja Norlevol, toimivad ühtemoodi või peak mingil põhjusel ühte teisest eelistama?

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Tegemist on erinevate firmade preparaatidega. Mõlemad sisaldavad samas annuses sama ravimit ( 0,75 mg levonorgestreeli) ja toimivad ühtemoodi.
Tervitades Aire Sekavin

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: