Mammograafia 05.08.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui jääda päev või paar peale mammograafias käimist rasedaks, siis kas see võiks mõjuda lootele kuidagi halvasti. Kas rönkeni kiirgus püsib kehas?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 41-aastane.
Kaasajal on digitaalsed uuringute seadmed ja patsiendile mingit kiirgusohtu ei ole.
Rasedust mõjutab enim munaraku-munasarja vanus.
Tarvitage vitamiine rasedatele ja kindlasti foolhapet maksimaalses annuses väärarendite profülaktikaks.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskuses