rasestumine 15.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Probleem rasestumises: nimelt oleme partneriga üritanud ca 6 kuud rasestuda, siiani ilma tulemusteta.

Kuna tahtsin kõik algusest peale õieti teha, siis lasin naistearstil ka vastavad analüüsid teha kuus kuud tagasi, lihtsalt igaks juhuks. Nendest selgus, et minu puhul on kõik (st. olemasolevaid põletikke polnud ning ka UH ei näidanud midagi halba) OK; samuti ei ole partneril probleeme. Probleemiks on vaid menstruatsiooni tsükli kõikumine - see võib olla 29 päevast 46 päevani! Kunagi ei tea, millal... ja see on alati minu probleemiks olnud (olen 30), v.a. rasestumisvastaste tablettide kasutamisel.

Ovulatsiooni kontrolliti UH-ga, ka see pidavat OK olema.

Siiski peab olema midagi, kuna rasestuda ei ole olnud võimalik.

Kas menstruatsiooni õigeks, korrapäraseks saamiseks üldse on mingit tõhusat, ohutut vahendit-ravimit? Või on tegemist lootusetu olukorraga?

Viimane kord määras arst mulle Serophen-i, mis pidavat ovulatsiooni paremini ettevalmistama...

Ühesõnaga, küsimusi sai küll mitu, kuid ikka sellised "standartsed": menstruatsiooni ebakorrapärasus ning ovulatsiooni toimumine.

Sooviksin selle kohta Teie arvamust, soovitust, mida võiks veel teha.

Ette tänades,

Kerli





Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Kerli!

Teil on õigus, põletikuanalüüside ja ultrahelidiagnostika abil ei saa kinnitada diagnoosi menstruaaltsükli häiretest.

Kogu maailmas loetakse normaalseteks menstruaaltsükleid 21-35 päeva, mis tagavad kvaliteetsed ovulatsioonid ja naise organismi füsioloogilise-hormonaalse toimimise. Mida pikemad ja patoloogilisemad on menstr.tsüklid, seda vähem on (aastas) ovulatsioone ja kvaliteetseid folliiklite küpsemisi. Seetõttu julgen Teid nägemata arvata, et üks peamistest põhjustest on hormonaalne ebakõla.

Menstr.tsükli häireid on võimalik ravida, kui on selgitatud häire põhjus ja tasand.

Ka vanuse tõustes vähenevad loomulikud ovulatsioonid. Täiesti tervel naiselgi võib aastas olla mitmeid anovulatoorseid tsükleid.

Soovitus on standartne: pöörduge põhjuse selgitamiseks ja ravimiseks naistearstile.

Kodus valmistage ette viimase aasta menstr.tsüklite pikkused ja kõik materjalid, mis on Teie käes. Lisainformatsioonina on oluline: kas Teil on olnud rasedusi, milline on Teie Rh-kuuluvus ja veregrupp, kas olete kunagi põdenud sugulisel teel levivaid põletikke, kas munajuhad on läbitavad, kas anatoomiliselt on muutusi, kas mehel on kontrollitud hormoonid ja spermogramm jne.?

Soovin Teile palju energiat probleemi lahendamise nimel, üle 35 on see veelgi keerulisem, palju kallim ja vähemate lootustega.

Naistearst Galina Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Kuna rasestusin

Tere!
Mul olid viimane menstruatsioon 07.02-13.02.
Täna 14.03 päevad alanud ei ole. Tegin rasesustesti mis osutus positiivseks. Küsimua oleks kas rasestumine toimus veebruari kuu jooksul või ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, kui teie viimane menses oli tavaverega, siis ilmselt rasestusite ikka veebruari II pooles, kui viimane menses oli vähema verega või oli tavapärasest teistmoodi, siis võis rasestumine toimuda ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: