siirdatud neer ja rasedus 12.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus on ajendatud minu hea tuttava olukorrast. Luupuse tagajärjel on noor naisterahvas saanud tugeva neerukahjustuse ja on nüüd neeru siirdamise ootejärjekorras. Tal on juba üks laps. Enne haigestumist oli tal mehega kindel plaan veel vähemalt üks laps muretseda. Kas see aga on siirdatud neeru puhul reaalne soov? Kas Eestis on teada vastavaid juhtumeid? Teid vastuse eest ette tänades. Keiu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Siirdatud neeruga on sünnitanud naisi. Kõik muidugi oleneb konkreetsest olukorrast ja patsiendi üldhaigusest. Kui tegemist luupusega on haigus tõsine ja enne rasestumist peaks kindlasti konsulteerima erialaarstidega Midagi konkreetselt on raske öelda.