Hädas toonustega 11.12.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 27.a, kaal 47 kg, pikkus 168 cm ja hetkel käimas esimese raseduse 16. nädal. Eelnevalt abort 2008, diag endometrioos emaka tagaseinal. Laparoskoopia 2011. Sattusin haiglasse emaka toonusega ja tihedate kokkutõmmetega. Raviks määrati no-spa süstid 1x3 ja duphaston. Süstid leevendasid olukorda, 5 päeva pärast saadeti koju voodirežiimile ja raviks no- spa tabletid vastavalt vajadusele, mis minu puhul ei toimi. Vere-ja uriinianalüüsid olid korras. Nüüd juba kolmas kord haiglas tagasi sama probleemiga, tehakse sama ravi ja saadetakse koju, kuid kodus läheb olukord hulluks tagasi. Veritsenud ei ole. UH-s raseduse katkemise ohtu tuvastatud ei ole, emakakael ilus, kinni. Arst ütles, et rohkem midagi teha hetkel ei saa. Kas tõesti mingit muud ravi pole võimalik teha, kui need süstid ja käsimüügi no-spa? Kas magneesiumi võtmine tuleks kõne alla? Koju minnes ju probleem kordub.

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ega raseduse sellises suuruses ongi lõõgastav ravi ja rahu. . Paljudel naistel ongi nii, et tunnevad kogu raseduse ajal valusid, samas emakakael on suletud ja UH uuring korras. Mg ei tee midagi halba, seega võite seda kindlasti võtta. DRKadastik