Valge ajutine plomm raseduse alguses (pikalt) 20.10.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 8-ndat nädalat rase. Enne seda, kui oma rasedusest teada sain, alustasin hamba juureravi. Tegelikult avati juba surnud hammas ja kuna sinna alla oli tekkinud põletik, puhastati ja pidin järgmisel korral ravi alustuseks tagasi minema. Siis sain teada, et jäin rasedaks ning leppisime arstiga kokku, et hoiame ajutist plommi niikaua peal, kuni rasedus on teises trimestris.
See ajutine plomm (valge) aga ajab mingit vastikut maitset välja, eriti kui arst seda just vahetanud on. Vahetatakse ja puhastatakse iga kahe-kolme nädala tagant. Mul tekkis küsimus, et ega sellises koguses (9 nädalat) ajutise plommi suus omamine loodet kahjusta? Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere
ei kahjusta, kui seda hammast puhastatakse. Kui vajalik ravi, siis võib teha ravi Ampicilliniga. See ebamugav maitse on tingitud rohust, mis ei ole lootele kuidagi kahjulik. DR Kadastik