Kas rasedus või mitte? 19.06.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Mure on siis selline, et seekordsed päevad jäid ära (õrna määrimist oli). Aga juba 5-ndat päeva on alakõhus valu, rohkem paremal pool ja ka sama poole alaseljas.
Püsisuhtes ma pole, siiski olin ohtlikus vahekorras (10 päeva pärast eelmist kuupuhastust).
Täna hommikul tegin raseustesti ja see oli positiivne (kuigi jah, kontroll kriips oli väga hele).
Küsimus siis: Kas on võimalik, et olen rase? Või on tervis korrast ära? Imelik, et valud alles nüüd hakkasid, just siis, kui päevad pidid hakkama?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,Kui test on positiivne ja esialgu õrna kriipsuga, siis suure tõenäosusega on rasedusega tegemist. Heleda kriipu olemauolul on väga väike rasedus. Valud alakõhus on üsna tavaline nähtus varases rasedsujärgus(tunne nagu algaks menses kuid see ei alga). Nädala möööduses tehke uus test siis pekas kriips olema tumedam ja edasi soovitaks minna günekoloogile. Drkadastik