Raseduse viimane ultraheli 01.04.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Tänapäeval kui rasedus kulgeb hästi ei tehtagi kolmandat (raseduse lõpu) ultraheli. Kas see tõesti ei anna mingit olulist infot? Ise sooviks küll seda teha, olen nõus seda tegema oma raha eest, aga ämmaemand ütles, et sellest ei ole kasu. Kuidas arvate Teie? Kui soovitate teha, siis mitmendal nädalal? Praegu olen 30. nädalat rase. Ja veel, kas kõrvetiste vastu võib võtta Maalox-i?
Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Uh sooviotatakse teha 35-36ndas nädalas ,sama skohustust tõesti pole(ravijuhis ei näe ette)Põhiline uuring on ikkagi 20-ndas nädalas. Hilisemalt hinnatakse latsentat, veelkord vaadatakse loodet aj looteveehulka. Kui on soovi , siis igal juhul küsige, te ise ei peaks maksma. Maaloxi võib kasutada ,kuid rennie on ehk parem.