Raseduse olemasolu ja suurus 28.03.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen rase, päevade arvestuse järgi käimas 6. nädal, hCG 1080, progesteroon 28. Ultrahelis öeldi, et võib olla lihtsalt tsüklihäire, aga heal juhul on aimatav lootemuna (hästi õrn täpike) ja pandi tingimisi raseduse suuruseks 4+0 ja kutsuti kahe nädala pärast tagasi. Arst ütles veel, et tsüklihäire koral võib ka hCG tõusta, mis on väga kummaline väide. Miks ultrahelis nii väike rasedus määrati, ometi kuuendal nädalal peaks juba näha olema südame töö? Olen natuke murelik ka progesterooni taseme pärast, kas see pole liiga madal? Kas on normaalne, et mul üldse iiveldust pole? Muudest sümptomitest on ainult rindade valulikkus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 34-aastane. Kas see on teie 1. rasedus? Kui soovite sünnitada, siis kiiret pole, võib kaebuste puudumisel jälgida seisundit ja korrata UHD 2-3-4 nädala pärast. Tähtis on viimase menstruatsiooni 1. päev üles märkida ja nimetada ultraheli uuringut teostavale arstile.
Reeglina pole hormoone vajalik määrata.
Tarvitage vitamiine rasedatele ja foolhapet väärarendite profülaktikaks.
Täiskantud rasedus kestab 38-42 nädalat, kiiret pole.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt