Paus pillide võtmisel 27.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen võtnud pille, ent sel nädalal juhtus nii, et olin esmaspäeval vahekorras ning võtsin samal õhtul ka pilli, nii nagu aeg ette nägi. Ent järgnevatel päevadel enam ei võtnud, kuna sattusin haiglasse. Tänasest alustasin uue pakendiga. Selle aja vahemikul ei olnud ka muidugi vahekorras, ent kas esmaspäevane vahekord ei või mõjutada nendel päevadel rasedaks jäämise võimalust? Vahepeal on olnud ka veritsus pillide mittevõtmisest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te pelae seda vahekorras ei olnud , siis tõenäosus,et rasestusite viimasest korrast on väga väike.
Dr Kadastik