Mercilon pillid ja SOS pillid 08.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

1.oktoober purunes kondoom ning võtsin pärast seda igaks juhuks SOS pilli, päevad hakkasid ühepäevase hilinemisega 6.oktoobril. Naistearst kirjutas 8. oktoobril välja Mercilon beebipillid (st hakkasin neid võtma menstruatsiooni kolmandal päeval). Kas SOS pillid mõjutavad kuidagi beebipillide rasestumisvastast toimet?

Minu teine küsimus seisneb selles, et naistearst ütles, et beebipillide rasestumisvastane toime hakkab kohe, kuid infolehes on kirjas, et kui alustada esmakordselt pillide võtmisega 2-5. menstruatsiooni päeval, peaks 7 päeva kasutama kondoomi.

Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 23-aastane. Peamine on see, et rasestumine üks nädal enne oodatavat menstruatsiooni ei ole tõenäoline, sest ovulatsioon peaks selleks ajaks olema toimunud. Ovulatsioon toimub ~14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni. Antibeebipillide tarvitamist võib alustada kuni 5. päevani ja pillide toime algab tõesti kohe, kuid mõeldud on erinevate naiste erinevaid tsükleid: kui menstruaaltsüklid olid eelnevalt väga lühikesed, n 21 päeva, siis võib ju ovulatsioon olla juba 7. päeval, seetõttu neil, kes alustavad pillidega m tsükli 5- päeval ja eelnevad menstruaaltsüklid on olnud lühikesed, need peaksid 1. pillilehe ajal kasutama lisaks kondoomi. Nii SOS pillid kui ka kombineeritud antibeebipillid on mõlemad mitme erineva rasedusvastase toimega, neid ei peaks koos tarvitama, eelistatud on madaladoosilised kahe hormooniga pillid, nagu n Mercilon, millel praktiliselt kaebused ja kõrvaltoimed puuduvad. Tarvitage pille ikka skeemi 21+7 järgi, kalendrisse märkige 7 pillivaba päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute. Kasulik on, et kodus oleks alati Klotrimasool kreem ja FloraPlus aplikaatorid, sest vahel võib ravimitega-pillidega ägeneda tupeseen.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt