Berlocid+Nuvaring 08.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle määrati püelonefriidi raviks antibiootikumid Berlocid 800mg/160mg. Unustasin arstile mainida, et kasutan ühtlasi Nuvaringi kontratseptsiooniks. Nüüd polegi kuskilt küsida. Antibiootikumi kuuri alustasin 29.09 õhtul ja lõppema peaks see mul homme hommikul. Mul oli 28.09-04.10 rõngavaba periood. 05.10 asetasin uue rõnga. Kas nüüd uue rõngaga võib olla toime vähenenud ja kui, siis kas SOS pill oleks praegu mõistlik? (vahekorrast möödas alla 24h).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 24-aastane. T.Berlocid on sulfoonamiidide rea preparaat. SOS pilli ei pea kasutama. NuvaRingi toime pärast muretsema ei pea, kui tekib veresegune määrimine, siis on teada, et ravimite kõrvaltoimetest. Kirjutage ikka kalendrisse 7 NuvaRingi vaba päeva ja öelge igale arstile, kuhu pöördute, et kasutate kombineeritud hormonaalset kontratseptsiooni.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt