Hcg tase 11.09.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24aastane naisterahvas. Lapsi mul veel ei ole, kuid oleme elukaaslasega üritanud veebruarist 2011. Aprillis 2011 peetus minu esimene rasedus (6+ nädalal, põhjust ei tuvastatud), novembris 2011 peetus minu teine rasedus (4+ nädalal, põhjust ei tuvastatud). Pärast seda külastasime viljatusarsti, kõik analüüsid (ka geneetik) nii minul kui ka mehel korras.
Nüüd olen kolmandat korda lapseootel. Viimane menstruatsioon algas 10. augustil. Veretesti tulemused on olnud järgnevad:
Tunnen pisut muret, kas 06.09 ja 10.09 hcg väärtuste vahe liiga väike ei ole (101,6 - 392,2)? Oleks see pidanud kiiremini tõusma? Leian internetist erinevat infot (mõne saidi väitel on selline kasv täiesti normipiires, mõni väidab vastupidist). Milline on Teie kui arsti arvamus?
Alates 05.09 võtan kaks korda päevas Duphastoni tablette, lisaks foolhapet ja rasedavitamiine. Arstivisiit on 27.09. Kas viimane hcg tõus on olnud normaalne või on põhjust muretsemiseks?
Lugupidamisega, Küsija

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Reeglina tehakse hormoonile analüüs 48 tunni vahega ja tõus peab olema kahekordne. Kui on alla selle, siisi ei ole kõik korras. Teie puhul on analüüs tehtud küll hiljem ja pekas tõus olema neljakordne, arvan,et korrake veel ja siis saab täpslet öelda. Esialgu jääb mulje,et on ikka OK. DR kadastik