Määrimine tsükli alguses 30.04.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 31-aastane naine. Kasutasin kokku 8 a rasedusvastaseid pille, viimased 7 kuud ei ole kasutanud. Soovin rasestuda, kuid siiani pole õnnestunud. Olen tähele pannud, et enne mentsruatsiooni algust määrib pruunikalt 1-3 päeva, luteaalfaas enne määrimist (ov määran ov-testiga) on 10-11 päeva. Kas see võib olla mitterasestumise põhjuseks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Luteaalfaasi pikkus on võiks olla kuni 14 päeva. Soovitaks teha hormoonuuringud verest ja hinnata kollaskeha hormooni sisaldust tsükli teises faasis. Vajadusel võiks ordineerida kollaskehahormooni., mis aitab kaasa rasestumisele. Soovitaks määrata ka tsükli I faasi hormoonid. Dr Kadastik