Emakaväline rasedus 18.04.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selline, et olen juba viimased neli kuud rasestuda proovinud, nüüd söön lisaks veel vitamiine. Nädal tagasi tegin rasedustesti, mis oli positiivne, kuid nüüd, nädal hiljem tegin veretesti ja oli negatiivne.
On pidev alakõhuvalu, iiveldus, söögiisud-kõik raseduse tunnused. Või on ka võimalik, et enamus tundeid kujutan endale ette?
Probleem võib ka olla selles, et eelmise aasta detsembris diagnoositi mul klamüüdia ja saime partneriga antibiootikumikuuri ja peale seda oli tervis nagu korras ja partner ei kaevanud mitte millegi üle ka enne, kui haigus diagnoositi . Haigekassa lõppes jaanuaris minul ja seepärast ei läinud ma enam ka järelkontrolli. Aja panin küll erakliinikusse, kuid siis tuli midagi ette ja ei jõudnud sinna. Ja nüüd kui hakkasid jälle iiveldus ja alakõhus valulik tunne, tegingi rasedustesti ja peale seda olid paar päeva natuke tugevamad valud alakõhus, nagu algaks menstruatsioon. Kuid peaks algama nüüd kahe poole nädala pärast, menstruatsioon käib mul iga viie nädala tagant. Kas see on üldse normaalne? Vanasti kui kasutasin EVRA plaastreid(hakkasin kasutama kui olin 16aastane ja kasutasin umbes neli ja pool aastat), siis oli ka menstruatsioon iga kolme nädala tagant ja hakkas täpselt iga kord samal ajal ja lõppes ka samaaegselt. Ja kõik nagu oli korras. Nüüd sain uue aja arstile 11 mai, sinna pea kuu aega, ja siis lasen ka uued klamüüdiaproovid teha . Kuid minu põhiline mure on see, et kas mul võib ka olla emakaväline rasedus hetkel ja kas veretest siis seda oleks pidanud ka näitama, et rase siis rase, pole vahet kas emakasisene või väline?

Ette tänades !

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil oli test esialgu positiivne ja hiljem negatiivene, siis ilmmselt rasedus katkes väga varases perioodis. Soovitaks teha veel üks test. KUi see on ka negatiivne, siiis rase te enam pole. Günekoloogi pole ikkagi soovitaks minna eelkõige kalmüüdia testi tegemiseks. Juhul kuii test on positiivne siis ikkagi günekoloog saan hinnata raseduse lokalisatsiooni. Valud alakõhus võivad tingitud olla rasedusest ka emakõõnes. Kui valud on ikka tugevad, siis soovitaks pöörduda kas erakorralisse günekoloogia kabinetti või EMO.sse. Dr Kadastik