Probleemid rasestumisega 11.01.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Hakkasime mehega aktiivselt last planeerima 2010 suvel. Kasutasin ovulatsiooni teste. Sain kätte ovulatsiooni. Olime vahekorras nii sel päeval kui test näitas ovulatsiooni kui ka järgmisel päeval. Sööme mõlemad vitamiine (e-vitamiin, mina veel foolhapet). Triibu sain kätte jaanuaris 2011. Rasedus katkes 9,5 nädala peal. Lapse süda lakkas töötamast. Järgnes tabletipuhastus. Uuesti hakkasime last aktiivselt tegema suvel 2011. Jälle vitamiinid, ovulatsiooni testid, ovulatsiooni aeg tegus lapsetegu, aga tulemus on null. Milles võib probleem olla? Esimene kord ma ju jäin rasedaks? Kui naistearst ultraheliga mind uurib, siis ütleb, et kõik tundub OK olevat. Arst kirjutas kaks kuud tagasi välja Duphastoni. Kaks kuud olen ka seda kasutanud. Aga tulemus ikka null. Analüüsid on korras, kilpnäärmega probleeme pole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 32-aastane. Viljatul paarisuhtel võib olla sadu põhjuseid. See, et rasestusite jaanuaris 2011, ei tähenda sama olukorda täna. Vajate viljatu paarisute uuringuid: põletikutekitajate uuringud teil, siis mehe uuringud androloogil, siis plaaniline diagnostiline laparoskoopia, siis ovulatsioonide stimulatsioonid 4 menstruaaltsükli jooksul. Enamik minu patsientidest on siis rasestunud või on selgunud põhjus, mille tõttu rasestumine on võimalik vaid kunstliku viljastamise teel. Ja veel: vahekorras on mõtet olla rasestumise eesmärgil vaid enne ovulatsiooni. Peale ovulatsiooni selles menstruaaltsüklis on rasestumine võimatu.
Vajate infot, uuringuid, nõustamist.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt