Esimene visiit raseduse ajal 19.04.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin esimesel visiidil rasedana. UH-vaatluse järgi määrati raseduse ajaks 8+1. Rasedusega pidi kõik korras olema. Võeti tupest analüüsid, kui õigesti aru sain, siis pap-testi ei saanud teha, kuna oli veidi pruunikat eritist. Arst määras Duphastoni ja soovitas ka vajadusel No-spa´d võtta. Anti kaasa ka Libero raamat, milles kirjas, et esimesel visiidil antakse saatekirjad vere- ja uriinianlüüsideks, kaalutakse (mõõdetakse pulssi ja vererõhku), kuid mind ei saadetud proove andma, ega kaalutud jne. Miks nii? Järgmine visiit on 13. nädalal.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna rasedust on 8 nädalat, siis sageli jälgitakse veel raseduse kasvamist ja seejärel võetakse rasedusega arvele. Reeglina tehakse ka UH uuring kuklavoldi mõõtmiskes ja kui seal on kõik korras ,siis võetakse arvele. Kaaluda võite ise end regulaarselt enne arstile minekut, soovitav oleks kasutada ühte kaalu(kas kodus või siis haiglas). Vereproovi võib teha ka hiljem, seda otsustab arst . Miks kohe analüüse ei tehtud ilmslet põhjuseks alles väike rasedus. Tupe analüüsid on olulised just raseduse alguses. Kui teil jätkuvalt määrib, siis soovitaks arstile pöörduda varem. Dr Kadastik