Peetunud rasedus? 21.03.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on suur mure oma raseduse pärast.

Viimased päevad algasid mul 30. jaanuar 2011. Tegin 4. märtsil testi, mis oli positiivne. Arvatavasti rasestumine toimus 11. veebruar.

Juhuslikult oli mul kontrolli mõttes naistearsti juurde aeg pandud 10. märts. Rääkisin rasedusest ja arst vaatas ultraheliga, ning näha oli ringike, aga ütles, et rasedus on nii väike, loodet veel näha ei ole. (Kahjuks ma ei saanud oma arsti juurde edasi käima jääda, sest nad polnud kindlad, kas haigekassa rahastab neid vms., Suur-Ameerika Seksuaaltervise kliinik).

12. märts õhtul tuli mul tumepruunikat voolust, kuid mitte väga palju. Lugesin internetist, et see ei pruugi probleem olla, ohtlik alles siis, kui verd tuleb, kuid muretsema pani see mind ikkagi.

Mul oli 16. märts uus arsti aeg Magdaleenas, kus rääkisin voolusest, mille peale arst ei öelnud mulle mitte midagi. Võttis ainult analüüsid ning palus tulla järgmine päev verd andma ja uriinianalüüsid tuua.

Ultrahelisse (vaginaalne uh.) sain 21. märts (täna), kus selgus et:
VASTUS:
Emakasisene rasedus, rebukott +.
Lootepõis 22,1 mm 6 + 6 n+ p., lootepõie kõrval hematoom 30 mm.
Loodet ei näe.
Ov. dex. normis.
Ov. sin. normis.
KOKKUVÕTE:
Missed ab.

Öeldi veel, et lootekott on ebaühtlase kujuga.

Seega mul küsimus, et kas tegemist on kindlalt raseduse peetumisega, (millest see võib tekkinud olla) või on veel võimalus, et rasedusega on kõik korras?

Kahjuks ma ultrahelist väga konkreetseid vastuseid ei saanud, öeldi ainult, et väga kahju et nii läks. Paluti analüüside vastustega ja saatekirjaga tagasi tulla ning tabletiabort teha.

Teie vastust ootama jäädes,

A.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud A.! Andmetest selgub, et olete 25-aastane. Diagnoos Missed abortion tähendab peetunud raseduse kahtlust. Kindlaid vastuseid ei pruugi meditsiinis alati olla. Kui teil ei ole günekoloogilist verejooksu, mis on üks side tunnis, palavikku üle 38,5 või alakõhuvalu, siis võib ultraheliuuringut nädala pärast korrata. Abordiga siis kiiret pole. Kui rasedus on peetunud, siis hakkab ta varem või hiljem iseeneslikult katkema või kaebusi põhjustama. Alati on võimalik teisene nõustamine ja teisene arvamus.
Kahjuks ei tea, millised analüüsid on võetud, milleks uriin-kui oli kahtlus peetumisele jne. Saate ise oma uuringute tulemusi vaadata ID kaardiga i-patsiendi portaalist www.itk.ee.
Saaksite tulla järgmisel teisipäeval korduvasse ultraheliuuringusse, kui saadate minu töömeilile oma isikukoodi ja võtate kaasa analüüside koopiad või väljatrüki. Kui on veel mõni vaba aeg, siis saaksin broneerida aja.
Galina Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Röntgeni mõju lootele ja hematoom

Tere Lp.Doktor,
Kõigepealt tänan Teie töö ja konsultatsioonide eest!
Olen 33.a.vana, neljas rasedus (6näd.) - kaks last, kolmas rasedus peetunud. Mul on seoses rasedusega kaks küsimust:

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, Kuna teile otsest kiiritust ei langenud, siis ei tohiks küll sellest midagi olla. Jalgrattaga sõita ja vahekorras võite olla. Rasedus pole haigus. Edu teile. drKadastik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: