Kas keiser või loomulik sünnitus? 15.03.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

1998. aastal alanud sünnitus lõppes erakorralise keisriga, ülekantud(kutsuti esile) ja looteveed olid rohekad (4,6kg - kitsas vaagen ja suur laps). Kui ma õieti mäletangi...
2002. aasta olin enam kui kindel, et taas keiser, aga arst arvas teisiti, et ikka loomulikult ja proovima pean ise. Nii ka läks, veed tulid ise ja mingil hetkel pandi ka selga tuimestust. laps sündis 3,9kg ja kõik sujus minu meelest hästi.
Nüüd 2011, tähtaeg 25.03 on üks arst arvamusel, et ohtllik see vana haav (valu ei tee ega tunda ka ei anna) ja et laps on enam-vähem 4kg ja ikka õige oleks keiser?
teine arst aga vastupidi-loomulik.
Mis oleks siis normaalne otsus-olen segaduses ega tea, mida arvata. Ootan teilt kui erapooletu ja mind mitte näinud arsti arvamust. Olgu siinkohal öeldud, et kogu raseduse aja on jälginud mind ämmaemand ja nn "oma" arst on mind sama vähe näinud(1-2) kui tänane arst, kes visiidil minuga tegeles...

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti peaksite planeerima loomulikku sünnitust. Vana armiga olete ju ise sünnitanud, mis on igati positiivne.Kui nüüd sünnituse käigus ilmneb, et laps on ikkagi liiga suur teie vaagna jaoks,sii tuleb loomulikult keiser . Hetkel küll näidusrtust keisriks pole. Lugupidamisega Ülle Kadastik