Lootel puudub südametöö 18.02.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Lasin 16. nov.2010 Mirena eemaldada, ootasin ühe kuu ja siis proovisin rasestuda. Õnnestus kohe esimese kuuga. Viimased päevad olid 21. dets 2010.
Käisin esmasel visiidil naistearsti juures 17. veebruaril 2011 (üks tsükkel pärast Mirena eemaldamist oli 33 päeva). Päevade järgi arvestades oli siis 7+4 nädalat. Vaadati ultrahelis, see näitas 6+1 (pikkus 4.07mm) ja südametööd näha ei olnud. Arst ütles, et tuleb minna puhastusele (teisipäeval 22.02 on aeg), ütles, et puhastusel nad ka ilmselt vaatavad veel üle (kas selles saab ikka nii kindel olla?).
Mul on ka 3aastane poeg. Temaga läksin esmakordselt arstile 10+2 ja siis oli kõik korras. Enne teda oli ka üks rasedus, kus öeldi, et südametöö puudub. Siis läksin ka varem arstile.
Internetist lugedes on paljudel olnud nii nagu minul, aga on kutsutud nädala-kahe pärast tagasi ja kõik korras olnud.
Kas mul on mõtet minna veel teise arsti arvamust kuulama ja lükata puhastust edasi?
Diagnoosiks pani arst: hukkunud lootemuna ja mittehüdatidoosmool e-mullheidik.
Tõesti ei tea mida teha, raske on mõelda, et juba teist korda minuga selline asi juhtus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 24-aastane. Olete tubli, et küsite teisest arvamust. Olen teiega ühel meelel, kui ägedaid kaebusi ei ole, siis võib oodata ja kindlasti tuleb korrata ultraheliuuring intravaginaalse anduriga.
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev: 21.12.2010.
Soovitused: kui puuduvad ägedad kaebused: 1) alakõhuvalu, 2) günekoloogiline verejooks 1 side või tampoon tunnis ja 3) palavik üle 38,5, siis võib oodata.
Saatke minu töömeilile oma isikukood, siis saan teile broneerida ajad rasedate päevadeks, teisipäevadeks. Ei ole kindel, kas 22.02 on veel mõni vaba aeg, aga see selgub uue töönädala algul. Kui on, siis broneerin, kui enam ei ole, siis kolmapäeviti on peale tavatööpäeva võimalik kokku leppida tasuline vastuvõtuaeg. Kirurgilise puhastusega ei ole kiiret. Oleme aastatid tagasi ka ise teise naiskolleegiga saatnud patsiendi kiiresti haiglast koju, sest liigselt kiirustati puhastust tegema.
Soovin teile rahu ja kannatlikku meelt, vastan teie meilile esmaspäeva hommikupoolikul töölt.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt