Veel raseduse katkemisest. 17.01.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Ma tänan Teid mulle antud vastuse eest! Sooviksin esitada veel paar lisaküsimust, mis on seoses Teie vastusega minus tekkinud.

Kõige pealt sellest, et tegu võis olla infektsiooniga, et mu rasedus katkes. Peale ravi saamist mõne nädala möödumisel käisin ma uuesti kontrollis ja sellest korrast ütles arst, et kõik on korras. Kas võib siis ikkagi olla nii, et tegu oli infektsiooniga? Peale kontrollis käimist ma rasedaks jäingi. Küll aga saan ma viidata ühele veidrale asjaolule, mis toimus minu raseduse ajal. Enne katkemist olin ma mõned päevad varem vahekorras ja see oli pisut valulik, tupes. Hiljem jäi ka selline põletav tunne tuppe. See vist pole väga normaalne, millele see viidata võiks? Veelgi enne seda olin ma külmetanud ennast natukene ja kuna mu põis on üsna õrn, siis andis see külmetamine pisut ka seal endast tunda, kuid läks üle.

Nüüd, peale raseduse katkemist ning puhastust on mulle üsna tihti teinud muret peale urineerimist ebamugav tunne kas siis põies või kusagil seal. Millele see asjaolu viidata võiks? Mõtlen, et kas kogu tegu polnud äkki mitte põies, et äkki oli seal põletik, mida ei avastatud, sest uriini proovi minult ei ole siiani võetud?Kuid kas saab olla põiehäda seotud rasedusega ja selle katkemisega?

Ette tänades ja lugupidamisega,

Anne

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Günekoloogiline sfäär on tihedalt seotud anatoomiliselt kusetraktiga. seega gün põletikud on sageli koos põiepõletikega.