Nuvaring tupest väljas 16.10.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Nuvaring tupest väljas rohkem kui 3 tundi, esimese nädala jooksul. Sellel ajal oli vahekord, siis avastasin, et Nuvaring tupest väljas. Kas on võimalik rasestuda? Ise paigaldasin Nuvaringi tuppe. Kas parem võtan välja, juhul kui võin olla rase, et need hormoonid ei mõjuks lootele?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Te ei peaks muretsema, sest NuvaRingi kaitse on enam kui 3 tundi, ka enam kui 7 pausi päeva jooksul peale eemaldamist.
Soovitused:
1) rasestumise võimalus on minimaalne, kaduvväike, pea olematu;
2) õige, et paigaldasite ise NuvaRingi koheselt tuppe tagasi;
jätkake skeemi 21+7 järgi, kalendrisse märkige 7 NuvaRingi vaba päeva ja teatage sellest igale raviarstile kuhu pöördute;
3) kui mingitel muudel põhjustel osutute siiski rasedaks, siis on olnud raseduseks soodsad tingimused olemas;
4) tehke rasedustest enne uue NuvaRingi asetamist, lugege juurde www.naistering.ee
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt