raseduse peetumisest 14.01.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

minu küsimus on järgmine:

kas kui lootel on juba tuvastatud südamelöögid (6ndal nädalal), kas peale seda võib veel rasedus peetuda või on peetunud rasedus siis, kui süda ei hakkagi lööma? Ning kas raseduse peetumist on võimalik ise ka üldse kuidagi aimata mingisuguste väliste tunnusmärkide järgi, näiteks, kui järsku iiveldus järgi annab (alles 7.nädal)? Kas üldse kui on süda olnud pidevalt paha 5.-6. nädal,kas nii varajane paremaks minek on normaalne?

Muid kaebusi küll ei ole, voolust või tugevaid kõhuvalusid.

Aitäh vastuse eest ja vabandan, kui mure tundub liiga naiivne.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Rasedus võib peetuda ka hiljem, kui südamelööke on tuvastatud. Siiski sagedamini peetub rasedus päris alguses. Iiveldust küll kuidagi ei saa seostada raseduse peetumisega. Ka iivelduse kadumine pole sellega seotud. Iivelduse kadumine või üldse esinemine on väga individuaalne. Selleks et oleks teil rasedusega kõik korras peate arsti juures käima nagu teid kutsutakse.